Lajme

Bolnica(1) 1068x600

Leposavic: Punëtori Trepça ndërroi jetë për shkak të dëmtimeve të rënda

Një punëtor nga Trepça në Leposavic vdiq sot pasi u plagos rëndë nga një makinë pune.

25.09.2020 - 14:13
25

Katër persona të sapo infektuar në zonat serbe

Në komunat me shumicë të popullsisë serbe në Kosovë, katër persona të sapo sëmurë u regjistruan në 24 orët e fundit, nga gjithsej 31 të testuar në Institutin për Shëndet Publik në Mitrovicë të Kosovës, njoftoi Shtabi i Krizave.

25.09.2020 - 13:51
2

Seanca e shtatë e rregullt e Asamblesë Komunale të Leposaviqit do të mbahet të hënën

24.09.2020 - 14:33
Policija kosvska 781x420

Leposavic: Makinat u vranë me gurë dy herë brenda disa orësh

Policia e Kosovës regjistroi dy raste të gjuajtjes me gurë të një makine në Leposavic një ditë më parë, disa orë larg, sipas një raporti të përditshëm të policisë.

24.09.2020 - 13:32
4 12

Zbutja e mundshme e masave në Kosovë, situatë më e mirë epidemiologjike

Sipas statistikave të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, në dy javët e fundit, ka pasur një rënie të rasteve të reja të koronavirusit me 44 përqind, kështu që vlerësohet se situata epidemiologjike në Kosovë është përmirësuar ndjeshëm, shkruan Reporterët.

23.09.2020 - 15:07
Isplata pomoci

Sot dhe nesër pagesa e përfitimeve të papunësisë

22.09.2020 - 14:22
Policija kosvska 781x420

PK: Dhuna në familje në Mitrovicë, transferimi i paligjshëm në Leposavic

Policia e Kosovës regjistroi një rast të dhunës në familje në pjesën veriore të Mitrovicës dhe një rast të "kalimit të paligjshëm" në Leposavic dje, sipas një raporti të përditshëm të policisë.

22.09.2020 - 13:46
S 27 600x360

Krasniqi: Nesër do të diskutohet për kërkesat e furnizuesve të ushqimit, zbutjen e mundshme të masave

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, sot mbajti një takim me anëtarët e Shoqatës së Ushqyesve nga Kosova për të diskutuar problemet në sektor, si dhe lehtësimin e mundshëm të masave aktualisht në fuqi, raporton Kosovapress.

21.09.2020 - 17:15
7 10

Një rast i ri i koronavirusit në komunitetet serbe në Kosovë

Në 24 orët e fundit, një rast i ri i koronavirusit u regjistrua në radhët serbe në Kosovë dhe gjashtë pacientë u shëruan, njoftoi Shtabi i Krizave në Mitrovicën e Veriut.

21.09.2020 - 10:36
Thumbnail 14 1024x768

Klasat filluan sot në shkollat ​​në komunitetet serbe në Kosovë dhe Metohi

21.09.2020 - 10:28
Pax logo Logo projekta Nsi logo